Layihənin adı – ERP Transformation
Layihə haqqında məlumat (hansı proses rəqəmsallaşdırılıb) – Bu ERP sisteminin tətbiqi bir çox departamentlərdə əsas biznes proseslərini avtomatlaşdırmaq üçün nəzərdə tutulmuş əsas rəqəmsal transformasiya layihəsidir. Buraya Insan resurları və Əmək haqqı, HR ilə bağlı biznes proseslər üçün Özünəxidmət Portalı, İnkassasiya, Nəqliyyatın İdarə Edilməsi, Təmirlərin İdarə Edilməsi, Maliyyə İdarəetməsi və Satınalmanın və Anbarların İdarəetmə modulları daxildir.
Layihəni həyata keçirən təşkilatın adı – PashaPay LLC
Layihənin əsas nəticələri və ya nailiyyətləri hansılardır? – Şirkət Azərbaycan üzrə 5500-dən çox ödəniş terminallarının fəaliyyətini idarə edir, bu geniş çeşidli xidmətləri dəstəkləyir və maliyyə tranzaksiyalarının ümumi effektivliyini artırır. “İnkassasiya” adlı xüsusi sistem modulunun və onunla əlaqəli olan mobil tətbiqin tərtib edilib hazırlanması avtomatlaşdırma layihəsinin əhəmiyyətli tərəfidir. Bu sistem modulu nağd pulun yığımının proseslərini sadələşdirmək, səmərəliliyini və təhlükəsizliyini artırmaq üçün sıfırdan hazırlanıb.
Prosesi daha da optimallaşdırmaq üçün layihə əsas sistem və nağd pulu hesablayan maşınlar ilə inteqrasiyanı da ehtiva edir, bu insan cəhətindən edilən səhvləri əhəmiyyətli dərəcədə azaldır və əl rejimində işləməyi minimuma endirməklə dəqiqliyi artırır. Mobil tətbiq real vaxt rejimində nağd pulun idarə edilməsinə imkan verir, bu istifadəçilərə tranzaksiyalarını izləməyə və inkassasiya əməliyyatlarını birbaşa öz cihazlarından idarə etməyə imkan verir. Bu yenilik həm əməliyyat effektivliyini artırır, həm də pul vəsaitlərinin idarə edilməsində daha tez qərar qəbul etməyi asanlaşdırır.
Ümumilikdə, maliyyə proseslərinin dəyişdirilməsində daha geniş miqyaslılıq və əməliyyat mükəmməlliyi üçün “İnkassasiya” sistem modulu və mobil tətbiq təşkilatın əlamətdar nailiyyətində lüzumlu rolu oynayır.

Project name - ERP Transformation
Information about the project (which process is digitalized) – This ERP system implementation is a major digital transformation project designed to automate key business processes across multiple departments. It includes modules for HR & Payroll, Self Service for HR related business processes, Encashment, Fleet Management, Asset Management, Finance Management, and Procurement & Inventory Management.
Name of the organization that implemented the project – PashaPay LLC
What are the main take aways or achievements of the project? – The company operates over 5,500 payment terminals throughout Azerbaijan, which supports a wide range of services and enhances the overall effectiveness of financial transactions. A significant aspect of the automation project was the development of a custom-built Encashment module and its related mobile application. This module was designed from the ground up to streamline cash collection processes, enhancing efficiency and security.
To optimize the process further, the project included integration with the core system and cash-counting machines, significantly reducing human error and improving accuracy while minimizing manual handling. The mobile application allows for real-time cash management, enabling users to track transactions and manage encashment operations directly from their devices. This innovation not only improves operational effectiveness but also facilitates quicker decision-making in cash management.
Overall, the Encashment module and mobile application have been pivotal in transforming the organization’s financial processes, positioning it for greater scalability and operational excellence.