Birgə təşkil etdiyiniz proqramların siyahısı:
- Div Academy tərəfdaşlığı ilə İsmayıllı, Şamaxı və Ağsu rayonlarında 25 tələbənin kompüter və internetlə təmin olunaraq şəxsi vəsaitim hesabına 8 aylıq IT dərslərinin keçirilməsini təmin etmişəm.
- Bacararsan.az - layihəsi çərçivəsində 100-ə yaxın fiziki məhdudiyyəti olan şəxsin IT sahəsində karyera qura bilməsi üçün ödənişsiz vebinarların keçirilməsi və bu təlimlərin ömürboyu əlçatan olması
- Enactus layihəsi çərçivəsində 40 fiziki məhdudiyyətli şəxsə ödənişsiz proqramlaşdırma dərslərinin tədris olunması
- Dost Agentliyinin təşkilatçılığı ilə 20 nəfər əlilliyi olan şəxsə IT üzrə seminarın keçirilməsi
Son 12 ayda başlatdığınız layihə(lər)in adı:
Aşağıda qeyd etdiyim tədbirlərin təşkilatçısı olaraq 3000-dən çox innovasiya sahəsinə maraqlı gənc IKT sahəsi üzrə ödənişsiz infosessiya almışdır:
- Shopify-a gedən yol (Shopify-da çalışan həmyerlimiz Elvin Əfəndiyev ilə tədbir)
- Ölkədə rəqəmsal savadlılığın artırılması tədbirləri (Murad Nərimanlı, Nahid Camallı, Rəşad İbrahimov, Gülnar Fəqanlı)
- Career Mapping - ADA university (Taryel Ağazadə, Rəşad İbrahimov)
- IT Career Days (Nəzrin Səfərova, Ülfət Baxışov, Rafiq Məmmədzadə)
- Data Analitka üzrə savadlılığın artırılması məqsədli seminar (Sabir Məlikzadə)
- SEO üzrə savadlılığın artırılması məqsədli seminar (Müzəffər Qaraxanlı)
- Dövlət Məşğulluq Agentliyi ilə birgə tərəfdaşlıq çərçivəsində IKT sahəsi üzrə 200-ədək işsiz gəncin təqaüdlü təhsilinin təmin olunması
Şirkətim "Netty Natinal Internet Award" müsabiqəsində "Elm, Təhsil və İnnovasiyalar" kateqoriyası üzrə nominant olmuşdur.
Həmçinin, mərkəzimizdə olan tədbir zalından IT tədbirləri keçirməsi məqsədi ilə digər şəxslərin də ödənişsiz tədbir zalımızdan istifadə edə bilməsi üçün ödənişsiz məkan dəstəyi göstəririk.

- Idea Collaboration
- In partnership with Div Academy, computers and internet were provided to 25 students in İsmailli, Şamahı and Ağsu districts, and informatics lessons were given with my own means for 8 months.
- Within the scope of the Bacararsan.az project, free webinars will be organized for approximately 100 people with physical disabilities in order to pursue a career in the field of informatics, and these trainings will last a lifetime.
- Giving free programming lessons to 40 physically disabled people within the scope of the Enactus project
- Giving an informatics seminar to 20 disabled people organized by Dost Agency
Name of the project(s) you started in the last 12 months:
As the organizer of the events I mentioned below, more than 3,000 young people interested in the field of innovation attended the free information meeting on ICT:
- The road to Shopify (event with our fellow countryman Elvin Efendiyev, who works at Shopify)
- Measures to increase digital literacy in the country (Murad Nerimanlı, Nahid Jamalli, Rashad Ibrahimov, Gülnar Faganlı)
- Career Mapping - ADA University (Taryel Agazadeh, Rashad Ibrahimov)
- IT Career Days (Nazrin Safarova, Ulfat Bakhishov, Rafig Mammadzade)
- Data Analytics literacy training seminar (Sabir Malikzadeh)
- SEO literacy seminar (Muzaffar Karakhanlı)
- Providing scholarship training in the field of informatics to up to 200 unemployed young people within the framework of a joint partnership with the State Employment Agency.
My company was nominated in the "Science, Education and Innovation" category in the "Netty National Internet Award" competition.
We also provide free space support so that other people can use our event hall free of charge to hold their IT events from the event hall in our center.