İl ərzində dəstəklədiyiniz startapların siyahısı – İNNOSTART, İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin dəstəyi və SUP.VC-nin təşkilatçılığı ilə Azərbaycanın regionlarında startap ekosistemini gücləndirmək məqsədilə həyata keçirilən layihədir. Layihənin məqsədi, bölgələrdəki tələbələrə, gənclərə və bu sahəyə maraq göstərən hər kəsə innovativ ideyalarını inkişaf etdirmək, startap ekosistemi haqqında məlumat vermək, onları uğurlu startaplara çevirməyə dəstək olmaq və yerli icmaların formalaşmasını təşviq etməkdir.
İNNOSTART layihəsi ilk dəfə 2022-ci ildə Şəki, Zaqatala, Mingəçevir, Gəncə, Lənkəran və Sumqayıt şəhərlərini əhatə etməklə həyata keçirilmişdir. 2023-cü ildə də həmin bölgələrdə gənclər üçün maarifləndirici tədbirlər baş tutmağa davam etdirilmişdir. 2024-cü ildə isə İNNOSTART layihəsi əhatə dairəsini genişləndirərək, ölkənin digər regionlarında icma tədbirləri - maarifləndirici görüşlər, müzakirələr, təlimlər, panellər, hakatonlar, inkubasiya proqramları və yekun olaraq regional innovasiya bootcampı təşkil etməyə başlamışdır. Yeni əhatə edilən regionlara Samux, Göygöl, Gəncə, Astara, Cəlilabad, Lerik, Masallı, Lənkəran, Abşeron, Qusar, Quba, Xaçmaz, Qobustan, İsmayıllı, Şamaxı, Sumqayıt, Culfa-Ordubad, Babək, Şərur-Şahbuz-Sədərək və Naxçıvan daxildir.

Description of the company activities – INNOSTART is a project supported by the Innovation and Digital Development Agency and organized by SUP.VC to strengthen the startup ecosystem in the regions of Azerbaijan. The project aims to help students, young people, and anyone interested in this field to develop their innovative ideas, provide information about the startup ecosystem, support them in transforming these ideas into successful startups, and encourage the formation of local communities.
The INNOSTART project was first implemented in 2022, covering the cities of Sheki, Zagatala, Mingachevir, Ganja, Lankaran, and Sumgayit. In 2023, educational events for youth continued in these regions. In 2024, the INNOSTART project expanded its reach, organizing community events—informative meetings, discussions, trainings, panels, hackathons, incubation programs, and ultimately a regional innovation bootcamp—in other regions of the country. The newly included regions are Samukh, Goygol, Ganja, Astara, Jalilabad, Lerik, Masalli, Lankaran, Absheron, Gusar, Guba, Khachmaz, Gobustan, Ismayilli, Shamakhi, Sumgayit, Julfa-Ordubad, Babek, Sharur-Shahbuz-Sederek, and Nakhchivan.