“İlin Texnologiya Mediası” - “Technote”
“Technote” texnologiya və startap platformasıdır. 2015-ci ildən Azərbaycanda fəaliyyət göstərən platformanın əsas məqsədi ölkədə və dünyada baş verən ən son texnoloji yenilikləri, hadisələri doğma dildə yerli oxucu kütləsinə çatdırmaqdır.
“İlin Bacarıq Gücü” - “Gələcək üçün bacarıqlar”
“Gələcək üçün bacarıqlar” layihəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin “İnnovasiyalar Mərkəzi” tərəfindən həyata keçirilir. Əsas məqsəd innovasiya sahəsində kadr potensialının artırılması, təhsildə innovasiya fəaliyyətinin dəstəklənməsi, innovativ ideyalarını inkişaf etdirmək üçün təhsil prosesində tələbələrə dəstək göstərilməsidir.
“İlin Rəqəmsal Layihəsi” - “Əmək və Məşğulluq“ altsistemi (ƏMAS)
ƏMAS əmək münasibətlərinin tənzimlənməsi və məşğulluğun təmin edilməsi proseslərində işəgötürənlər və işçilərin, işsiz və işaxtaranların vahid elektron platformada cəmləşməsinə, insan resursları ilə işin təşkilinə və bu sahədə şəffaflığın təmin edilməsinə zəmin yaradan elektron platformadır.
“İlin Ekosistem Oyunçusu” - “Innoland”
INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi ideyası olan hər kəsin öz ideyasını reallaşdırması, özəl sektorun inkişaf etdirilməsi, innovasiyanın təşviq edilməsi və startap hərəkatının genişləndirilməsi üçün yaradılan və dünyaya rəqabət qabiliyyətli yeni texnologiyalar çıxarılmasını əsas məqsəd kimi irəli sürmüş İnkubasiya və Akselerasiya mərkəzidir.
“Ekosistemin Lokomotivi” - Tariyel Ağazadə
Tariyel Ağazadə 5 ilə yaxındır ki, startap, innovasiya və texnoloji media sahəsində fəaliyyət göstərir. 100-dən çox startapa mentorluq dəstəyi verib, 50-dən çox müxtəlif yerli və beynəlxalq innovasiya tədbirləri təşkil edib.
“İlin İKT Sahibkarı” - Günay İmanzadə
Günay İmanzadə “Metatesk” “Entesk” “Enthouse” şirkətlərinin həmtəsisçisidir. Google for Startups Silkway Accelerator, Takeoff Baku, Teknofest Baku, Teknofest Türkiyə, Takeoff Accelerator kimi proqram və müsabiqələrdə iştirak edərək yüksək sıralarda yer alıb.
“İlin Kəşfi”- “AYVA”
“AYVA” ABB bank tərəfindən dəstəklənir və ofisiantlar (və digər sənayelər) üçün nağdsız məsləhətlər üçün fintech həllidir və onu daha rahat, əyləncəli, çevik və asan edir. Artan tendensiya, QR skanlarının artması, eləcə də reytinq və məsləhətlər dəqiq statistika təmin edə bilər.
“İlin Startapı”- “PUSH 30”
Push30, əsas ideyası ofis işçilərinə daha sağlam həyat tərzi sürməyə kömək etmək olan korporativ fitness və rifah təminatçısıdır. Push30 bir tətbiq və bir abunə çərçivəsində korporativ və dövlət işçilərinə Bakı, Sumqayıt və Xırdalan üzrə 100-dən çox fitness və idman mərkəzinə məhdudiyyətsiz giriş təklif edir.

"Tech Media of the Year" - "Technote"
"Technote" is a technology and startup platform. Its primary objective is to deliver the latest technological innovations and events from both Azerbaijan and around the world to local readers in their native language. The platform has been operational in Azerbaijan since 2015.
Link"Skills booster of the Year" - "Skills for the Future"
The "Skills for the Future" project is managed by the "Innovations Center" of the State Agency for Service to Citizens and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan. The key aim of this project is to enhance the capabilities of personnel in the field of innovation, provide support for innovation activities in education, and assist students in developing their innovative ideas throughout the educational process.
Link"Digitalization of the Year" - "Labor and Employment" Subsystem (AMAS)
AMAS is an electronic platform designed to consolidate employers, employees, jobseekers, and the unemployed onto a unified electronic platform. This platform streamlines processes related to labor relations regulation, employment provisioning, human resource management, and enhances transparency within the field.
Link"Ecosystem Player of the Year" - "Innoland"
"Innoland" Incubation and Acceleration Center serves as a platform for incubation and acceleration, catering to individuals with innovative ideas. The primary objectives of Innoland are to foster private sector development, promote innovation, expand the startup movement, and introduce competitive new technologies to the global arena.
Link“Ecosystem MVP (Most Valuable Person) of the Year" - Tariel Aghazade
Tariyel Agazade has been actively engaged in the startup, innovation, and technological media sectors for nearly five years. He has offered mentoring support to over 100 startups and orchestrated more than 50 local and international innovation events.
Link"Tech Entrepreneur of the Year" - Gunay Imanzade
Gunay Imanzade is the co-founder of Metatesk, Entesk, and Enthouse. She has participated in programs and competitions such as Silkway Accelerator, Takeoff Baku, Teknofest Baku, Teknofest Turkey, and Takeoff Accelerator, earning commendable rankings. Notably, Google for Startups has also been involved in her initiatives.
Link"Discovery of the Year" - "AYVA"
AYVA, backed by ABB bank, introduces a fintech solution for cashless tips in the service industry, specifically for waiters and other related sectors. This solution offers enhanced convenience, flexibility, and entertainment, contributing to a growing trend in QR scans. It also provides accurate statistics related to ratings and tips.
Link"Startup of the Year" - "PUSH 30"
"PUSH 30" serves as a corporate fitness and wellness provider, with a central mission to help office workers adopt healthier lifestyles. The platform offers corporate and government employees unrestricted access to more than 100 fitness and sports centers across Baku, Sumgait, and Khyrdalan through a single application and subscription.