Ekspert, mentor və ya münsiflər heyətinin üzvü kimi iştirak etdiyi proqramın və ya tədbirin adı – FemTech şirkəti tərəfindən təşkil edilən "Startup School" layihəsində mentor olaraq biznes və startap dərsləri tədris etmişəm. Tədris dövrü 1 ay 15 günü əhatə edir. Bakı Gənclər Evində "Biznes və startap nədir?" təlim proqramında mentor. Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin Biznes İnkubasiya Mərkəzində startap təsisçisi və mentor kimi təlimlər keçmişəm. "Hədəf" MMC-də Startap Mentoru.
Cari ildə təşkil etdiyiniz texnoloji və innovativ layihələrin siyahısı – Qadın təsisçi olaraq Vyana Qadın Sahibkarlar Birliyində Azərbaycanı təmsil etmək üçün seçilmişəm. CultTech sahəsində ilk rəqəmsallaşdırılmış incəsənət layihəsinin inkişafı və idarə edilməsi. Mən Azərbaycan rəqəmsal rəssamlarını Qətərdə tanıtmaq üçün ölkənin ilk dəstəkçisiyəm. (Qatar Beynəlxalq Qalereyası və N'us Gallery ilə tərəfdaşlıq). Havanın tərkibindəki metan qazlarının azaldılmasına yönəlmiş ekoloji təmiz hardware startapın inkişafında mentor ("Hədəf" MMC). Dizayn sektorunda innovasiya vasitələrinin optimallaşdırılması istiqamətində həyata keçirilən bir startapın ideya müəllifi və dəstəkçisi olmuşam. İnnovasiya və biznes ekosistemində qadınların fəaliyyətini dəstəkləmək üçün inkubasiya prosesinin təşkili və təlimlərin həyata keçirilməsini təmin etmişəm.

Тhe name of the program or event in which she took part as an expert, mentor or jury member - I taught business and startup classes as a mentor in the "Startup School" project organized by the FemTech company. The study period covers a period of 1 month and 15 days. Mentor in the Baku Youth House-What is business and startup training program. Training as a startup founder and mentor at the Business Incubation Center of the Azerbaijan University of Architecture and Construction Startup Mentor of the "Hadaf" MMC
List of technological and innovative projects that you have organized current year – As a female founder, I was chosen to represent Azerbaijan in the Vienna Women Entrepreneurs Community. Development and management of the first digitized art project towards CultTech. I am the first supporter of the country to promote Azerbaijani digital artists in Qatar. (Qatar İnternational Gallery and N'us Gallery partnershipping) Mentor in developing an eco-friendly hardware startup related to reducing methane gases in the air. (Hadaf MMC) Idea author and supporter of a start-up which is carried out in the direction of optimization of innovation tools in the design sector. I have implemented the process of organizing the Incubation and implementing trainings to support the activity of women in the innovation and business ecosystem.