Ekspert, mentor və ya münsiflər heyətinin üzvü kimi iştirak etdiyi proqramın və ya tədbirin adı – Mən Nigar Həsənli, 2012-ci ildən etibarən İKT-ə ilk addımımı atmışam. 2016-cı ildən etibarən isə artıq 8 ildir ki, bu sahədə professional karyeramı davam etdirirəm. IT üzrə təhsil alıb, bu sektorunda karyera qura bilmək 12 il öncə mənim üçün böyük bir hədəf idi. Karyera yolumda dəfələrlə müxtəlif Layihələrdə Ekspert, mentor və ya münsiflər heyətinin üzvü kimi iştirak etmişəm: Bunlara aşağıdakılar aiddir: 1. "Qadınlar STEM"də festivalı- Qaınlar STEM-də Festivalında spiker qismində iştirak etdim. Festival “Women in Tech” Beynəlxalq platformasının dəstəyi ilə QadınFest Platforması tərəfindən təşkil edilmişdi. https://edu.gov.az/az/news-and-updates/19528-1 https://www.instagram.com/p/CteVJoyvf8I/ https://www.instagram.com/p/CpfKalpp7Jq/ https://www.instagram.com/p/Cn9gd-wDVM0/?img_index=2 2.Litva Səfirliyi və BMT-in İnkişaf Proqramının Akselerator Laboratoriyası tərəfindən təşkil olunan “STEM-ə Xoş Gəlmisiniz” şəbəkələşmə tədbirində “STEM sahəsində təhsil imkanları” panelində Spiker olaraq https://www.instagram.com/p/CmUDIgMj6nV/?img_index=1 3. Girls Code Azerbaijan Platforması olarak təşkil etdiyimiz ilk TechSHEroes tədbiri “Texnologiyada Qadınlar və onlar üçün iş imkanları” panel müzakirəsində moderator olaraq https://www.instagram.com/p/CvFy9xVLIb0/?img_index=1 4.UNDP qadınların STEM-də rolunu müzakirə etmək üçün dəyirmi masa-da ekspert https://report.az/elm-ve-tehsil-xeberleri/undp-qadinlarin-stem-de-rolunu-muzakire-etmek-ucun-deyirmi-masa-teskil-edib/
Cari ildə təşkil etdiyiniz texnoloji və innovativ layihələrin siyahısı – Naxçıvan Muxtar Respublikası, Oğuz, Gədəbəy və s. kimi Azərbaycanın müxtəlif regionlarından olan 30 xanımın UX/UI və Data Analitika istiqamətində karyera yolunda addımlaması üçün yaradılan və @idda.azerbaijan tərəfindən maliyyələşdirilən “Her It Journey” layihəsi-https://www.instagram.com/p/C30Tx5pLrPF/ TechSHeroes 2-https://www.instagram.com/p/C8C6AELOkgO/ Proqramlaşdırmanın istiqamətlərini özündə saxlayan və 263 nəfər üçün təşkil olunan maarifləndirici infosessiyalar-https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7214873723277840385/ UNEC-də təşkil olunan “CodeCamp” layihəsi-https://www.instagram.com/p/C__OM55Ot3N/ AZTU-təşkil edilən “CodeCamp” layihəsi-https://www.instagram.com/p/C6ol39ktSOz/ Azərbaycan Data və Süni İntellekt İcması, Matrix Academy və Septem Tech arasında baş tutan əməkdaşlıq çərçivəsində gənclər üçün nəzərdə tutulmuş təcrübə proqramı-https://www.instagram.com/p/C_yK_ZAtmy7/ TechNature” düşərgəsi -https://www.instagram.com/p/C8U2ykwtDyT/

Тhe name of the program or event in which she took part as an expert, mentor or jury member - I am Nigar Hasanli, and I took my first steps into ICT in 2012. Since 2016, I have been pursuing my professional career in this field for 8 years. Studying IT and building a career in this sector was a significant goal for me 12 years ago. Throughout my career journey, I have participated multiple times as an expert, mentor, or jury member in various projects. These include:
-
Women in STEM Festival - I participated as a speaker at the Women in STEM Festival, organized by the WomenFest Platform with the support of the "Women in Tech" international platform.
- “Welcome to STEM” Networking Event - I was a speaker at the “STEM-ə Xoş Gəlmisiniz” networking event organized by the Lithuanian Embassy and the UN Development Program, discussing “Education Opportunities in STEM.”
- TechSHEroes Event - As a moderator, I participated in the panel discussion “Women in Technology and Job Opportunities” at the first TechSHEroes event organized by the Girls Code Azerbaijan Platform.
- UNDP Roundtable - I served as an expert at a roundtable organized by UNDP to discuss the role of women in STEM.
List of technological and innovative projects that you have organized current year – The "Her It Journey" project, funded by @idda.azerbaijan, was created to support the career development of 30 women from various regions of Azerbaijan, such as Nakhchivan Autonomous Republic, Oghuz, and Gədəbəy, in the fields of UX/UI and Data Analytics - https://www.instagram.com/p/C30Tx5pLrPF/ TechSHeroes 2 - https://www.instagram.com/p/C8C6AELOkgO/. This initiative includes educational info sessions covering programming directions, organized for 263 individuals - https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7214873723277840385/. The "CodeCamp" project organized at UNEC - https://www.instagram.com/p/C__OM55Ot3N/ and at AZTU - https://www.instagram.com/p/C6ol39ktSOz/. A collaboration between the Azerbaijan Data and Artificial Intelligence Community, Matrix Academy, and Septem Tech has led to an internship program designed for youth - https://www.instagram.com/p/C_yK_ZAtmy7/. The "TechNature" camp - https://www.instagram.com/p/C8U2ykwtDyT/.