Layihənin adı – iokio.az
Layihə haqqında məlumat (hansı proses rəqəmsallaşdırılıb) – iokio.az, Azərbaycan'da hədiyyə kartlarının alınması, dəyişdirilməsi və hədiyyə edilməsi prosesini tamamilə rəqəmsallaşdıran bir platformadır. Ənənəvi olaraq, hədiyyə kartlarının alınması fiziki kartlar, manual ödənişlər və mağaza ziyarətləri ilə bağlıdır ki, bu da zaman alıcı və əlverişsiz ola bilər. iokio.az bu təcrübəni, istifadəçilərə problemsiz rəqəmsal bir həll təqdim etməklə dəyişdirir.
Layihəni həyata keçirən təşkilatın adı – IOKIO MMC
Layihə son 12 ay ərzində həyata keçirilibmi? – yox
Layihənin əsas nəticələri və ya nailiyyətləri hansılardır? – Geniş Marka Partnyorluqları: iokio.az, müxtəlif kateqoriyalardan 100-dən çox markalarla uğurla əməkdaşlıq edib, istifadəçilərə hədiyyə ehtiyacları üçün geniş seçim imkanı təqdim edir. Korporativ Hədiyyə Həlli: 30-a yaxın tanınmış təşkilat, o cümlədən iri banklar, telekommunikasiya şirkətləri və dövlət qurumları, iokio.az-ı korporativ hədiyyələr üçün əsas platforma olaraq seçmişdir. Bu, platformanın korporativ sektordakı etibarlılığını və güvənini nümayiş etdirir. Geniş Əhatə: iokio.az, rəqəmsal hədiyyə həlləri vasitəsilə 10,000-dən çox insana xidmət edib, platformanın miqyasını və geniş müştəri bazasını göstərir. Hədiyyə Prosesinin Rəqəmsal Transformasiyası: iokio.az, tamamilə rəqəmsal bir həll təqdim etməklə, korporativ və şəxsi hədiyyə təcrübəsini əhəmiyyətli dərəcədə yaxşılaşdırmış, minlərlə istifadəçi üçün prosesi asanlaşdırmışdır.

Project name - iokio.az
Information about the project (which process is digitalized) – iokio.az is a platform that fully digitalizes the process of purchasing, exchanging, and gifting gift cards in Azerbaijan. Traditionally, buying gift cards involves physical cards, manual payments, and in-store visits, which can be time-consuming and inconvenient. iokio.az transforms this experience by offering a seamless digital solution.
Name of the organization that implemented the project – İOKİO MMC
Was the project implemented within the past 12 months? – no
What are the main take aways or achievements of the project? – Extensive Brand Partnerships: iokio.az has successfully partnered with over 100 brands from diverse categories, offering users a wide range of choices for their gifting needs. Corporate Gifting Solution: Up to 30 prominent organizations, including major banks, telecommunications companies, and government institutions, have chosen iokio.az as their primary platform for corporate gifting. This demonstrates the trust and reliability of the platform in the corporate sector. Widespread Reach: iokio.az has served over 10,000 individuals through its digital gifting solution, showcasing the platform's scalability and broad customer base. Digital Transformation of Gifting: By providing a fully digital solution, iokio.az has significantly improved the corporate and personal gifting experience, streamlining the process for thousands of users.