Ekspert, mentor və ya münsiflər heyətinin üzvü kimi iştirak etdiyi proqramın və ya tədbirin adı – SABAH.academy-də gənclərin sahibkarlığına yönəlmiş təhsil proqramlarına rəhbərlik edən proqram meneceriyəm. Bu təşəbbüslər gənclərə sahibkarlıq biliklərini daha əlçatan etmək və bunun çətin və ya əldə edilməz olduğu fikrini qırmaq məqsədini güdür. SABAH.academy qlobal və yerli ekosistemlərin əhatəli başa düşülməsini və vacib bacarıqları təqdim edərək, gənc sahibkarları uğur qazanmaq üçün lazım olan vasitələrlə təmin edir. Son iki il ərzində proqramlar Azərbaycan universitetlərindən 2,800-ə yaxın tələbəyə təhsil verib və hazırda Bakı və Sumqayıt müəssisələrindən iştirakçıları cəlb edir.
Cari ildə təşkil etdiyiniz texnoloji və innovativ layihələrin siyahısı – 2024-cü ilin fevralında təqdim edilən "Universitet Demo Günü", tələbələr üçün yarımillik universitetlərarası biznes təqdimat müsabiqəsidir. Bu təşəbbüs, SABAH.academy-nin əsas proqramlarından irəliləyərək, gənc qadınlar və kişilərdə sahibkarlıq ruhunu inkişaf etdirmək və yaradıcı düşüncəni təşviq etmək məqsədini güdür. Müsabiqə, müxtəlif sahələrdən olan iddialı tələbələr üçün platforma kimi hazırlanmışdır ki, hamısı dünyanı dəyişdirə biləcək innovativ və təsirli ideyalar yaratmaq məqsədini güdür. 2024-cü il "Universitet Demo Günü" müsabiqəsinin iki nüsxəsi keçirildi. Birinci nüsxə müstəqil tədbir kimi Bakıdakı 4 universiteti (BDU, UNEC, DIA, AzTU) təmsil edən ən yaxşı 20 komandanın iştirakı ilə baş tutdu. İkinci nüsxə isə "Baku ID" innovasiyalar festivalının çərçivəsində, Bakı və Sumqayıtın 8 universitetini (BDU, AzTU, DIA, UNEC, BMU, Xəzər, WCU və SDU) təmsil edən ən yaxşı 16 komandanın iştirakı ilə xüsusi bir təhsil paneli kimi keçirildi. Hər iki tədbirdə ilk üç mükafat qazanan komanda ekosistem tərəfdaşlarımızdan qiymətli mükafatlar aldı və SABAH.incubation-a qoşulmaq üçün qızıl bilet əldə etdi. Bu imkan onlara biznes ideyalarını daha da inkişaf etdirmək və reallaşdırmaq üçün imkan tanıyır.

Тhe name of the program or event in which she took part as an expert, mentor or jury member - Program Manager at SABAH.academy, who oversees educational programs centered on youth entrepreneurship. These initiatives aim to simplify and make entrepreneurial knowledge more accessible to young people, breaking the misconception that it's too complex or unattainable. By offering a comprehensive understanding of both global and local ecosystems, along with essential skills, SABAH.academy equips aspiring entrepreneurs with the tools they need to succeed. Over the past two years, the programs have provided education to nearly 2,800 students from Azerbaijani universities and currently engage participants from institutions in both Baku and Sumgait.
List of technological and innovative projects that you have organized current year – "University Demo Day" first introduced in February 2024 represents a bi-annual inter-university business pitch competition for students. The initiative stems from SABAH.academy's core programs, which aim to foster entrepreneurial spirit and nurture creative thinking in both young women and men. The competition is designed as a platform for ambitious students from diverse backgrounds, all sharing a common goal: to create innovative, impactful ideas that can disrupt the world. 2024 marked 2 editions of the “University Demo Day” competition, from which the initial one took place as an independent event with participation of 20 best teams representing 4 different universities of Baku (BDU, UNEC, DIA, AzTU), and the second one took place in the frame of the “Baku ID” innovations festival as a designated educational panel with participation of 16 best teams representing 8 different universities of Baku and Sumgait (BDU, AzTU, DIA, UNEC, BMU, Khazar, WCU and SDU). In both events, the top three winning teams received valuable prizes from our ecosystem partners, along with a golden ticket to join SABAH.incubation. This opportunity allows them to further develop their business ideas and turn them into reality.