Ekspert, mentor və ya münsiflər heyətinin üzvü kimi iştirak etdiyi proqramın və ya tədbirin adı – 2022-ci ildə Prezident sərəncamı ilə “İlin Müvəffəqiyyətli Biznes Qadını” mükafatı. Kənd Təsərrüfatı sahəsində ekspert kimi Kənd Təsərrüfatı Forumunun spikeri. Azərbaycan Ticarət Forumunun spikeri. BMT-nin aclığı sona çatdırmaq üçün 17 prinsipi arasında yer alan “No Waste No Hunger” layihəsinin Azərbaycan üzrə səfiri. Layihə ABŞ, İngiltərə və Rumıniyada yayımlandı. BPC-nin sədri olaraq “SheTrades Global” beynəlxalq təşkilatının üzvü. Kitabım Amazon-da nəşr olunmuşdur: “Empowered Ambition: The Rise of the Business Woman”. “Gulpari Bayramova: Dəyişiklik Yaradan Vizyoner Biznes Qadını” - məqalə.
Cari ildə təşkil etdiyiniz texnoloji və innovativ layihələrin siyahısı – SkyBee startapını beynəlxalq arenada təşviq edirik, bu, qlobal lider olaraq 6 dəfə ön sıralarda yer alır. Bu ilin dekabrında süni intellektlə təchiz edilmiş ilk ağıllı dron-arı istehsalını təqdim edəcəyik. Bu müsabiqənin finalında bu texnologiyaları zalda auditoriya arasında sınaqdan keçirə bilərik. Bu, orada iştirak edən hər kəs üçün çox gözəl bir görüntü olacaq. Azərbaycan startaplarının crowdfunding platformalarında nümayəndəliyi.

Тhe name of the program or event in which she took part as an expert, mentor or jury member - Successful businesswoman of the year award in 2022 by presidential decree. Speaker at the Agrarian Forum as an expert in the Agrarian field. Speaker at the Azerbaijan Trade Forum. Ambassador for Azerbaijan of the No Waste No Hunger Project, which is one of the UN's 17 principles to end hunger. The project was broadcast in America, England and Romania. Member of the international organization "SheTrades Global" as the chairman of BPC. My book has been published on Amazon. Empowered Ambition: The rise of the Business Woman. Gulpari Bayramova: A Visionary Businesswoman Making a Difference. - article.
List of technological and innovative projects that you have organized current year – Promoting SkyBee startup on the international arena, which is a 6-fold global leader. In December this year we will launch the first smart drone-bee, which will be equipped with artificial intelligence. In the final of this competition we can test these technologies in the hall among the audience. It will be a very cool scene for everyone present there. Representation of Azerbaijani startups in crowdfunding platforms.