İnnovasiya, texnologiya və sahibkarlıqla bağlı tədris olunan kursların sayı - 10
Son 12 ay ərzində məzunların sayı - Div Academy innovativ sahələri tədris edən, Azərbaycanın ən böyük IT akademiyalarından biridir. Akademiya son 12 ayda 1200+ məzun sayına malikdir. 10+ illik təcrübəsi olan IT şirkəti tərəfindən təsis olunmuşdur. Hazırda 3000-dən çox tələbə və məzunu olan akademiya, Bakıda və ölkənin müxtəlif regionlarında tədris təcrübəsinə malikdir. Akademiya Azərbaycanda 24 saat fasiləsiz fəaliyyət göstərən yeganə IT akademiyalardan olaraq tələbələrə müasir icma və şəbəkələşmə təmin edir. Akademiyanın nəzdində fəaliyyət göstərən karyera mərkəzi 100-dən çox özəl şirkət və dövlət qurumu ilə partnyorluq edərək, tələbə və məzunlara iş imkanları yaradır. 100% təcrübə zəmanətli təhsil imkanı ilə tələbələrə klassik kurs metodunu unutduraraq birbaşa əmək bazarına kadr yetişdirmə rolu oynayır. Div Academy eyni zamanda innovasoyalar sektorunda keçirilən tədbirlərə ödənişsiz məkan dəstəyi göstərərək ev sahibliyi edir. Əlavə olaraq bir çox sosial layihələrə tərəfdaş olan "Kontakt" 2024-2025 ci illərdə ölkənin seçilən tədris mərkəzi olan "Div Academy" ilə birgə "Gələcəyi Yazanlar" təqaüd proqramına start verib! Ölkədə innovasiyalar sektorunda ixtisaslaşmış kadrların hazırlanması məqsədi daşıyan bu proqramla tam 1800-dən çox Azərbaycan vətəndaşı təqaüdlə təhsil imkanı əldə edib. Müraciətçilər imtahan nəticələrinə uyğun olaraq 60% və ya 40%-li təhsil təqaüdü qazanıb. Layihə çərçivəsində sosial baxımdan həssas əhali qruplarına xüsusi imtiyazlar da verilib. Belə ki, Şəhid ailəsi üzvləri, ünvanlı sosial yardım alanlar, valideyni I qrup əlil olanlar, valideynini itirmiş 100-ə yaxın şəxs sözügedən proqramdan 100% təqaüdlə yararlanıb.
Son 12 ay ərzində məzun olduqdan sonra işlə təmin olunan məzunların sayı - Son 12 ayda akademiya məzunlarının %80-i məzun olduğu sahə üzrə işlə təmin olunmuşdur. Akademiyadan məzun olan tələbələrlə icma yaradılaraq 50 dən çox infosessiya keçirilmişidr. Div Academy eyni zamanda IT və innovasoyalar sektorunda keçirilən tədbirlərə ödənişsiz məkan dəstəyi göstərərək ev sahibliyi edir.

Number of courses related to innovation, technology, and entrepreneurship - 10
Number of graduates in the past 12 months - Div Academy is one of the largest IT academies in Azerbaijan, offering courses in innovative fields. Over the past 12 months, the academy has had more than 1,200 graduates. It was founded by an IT company with over 10 years of experience. Currently, the academy has more than 3,000 students and alumni and provides training both in Baku and in various regions of the country. Div Academy is one of the only IT academies in Azerbaijan operating 24/7, offering students a modern community and networking opportunities. Its career center partners with over 100 private companies and government institutions, creating employment opportunities for students and graduates. With 100% guaranteed practical training, the academy equips students directly for the labor market, moving beyond traditional course methods. Div Academy also provides free venue support for events in the innovation sector. Additionally, in 2024-2025, together with the social initiative “Kontakt,” the academy launched the “Future Makers” scholarship program, providing education opportunities for over 1,800 Azerbaijani citizens. Applicants were awarded either 60% or 40% scholarships based on exam results. Special privileges were also granted to socially vulnerable groups, such as members of martyr families, recipients of targeted social assistance, children of first-degree disabled parents, and approximately 100 orphans, all of whom received 100% scholarships.
Number of graduates employed after graduation in the past 12 months - Over the past 12 months, 80% of Div Academy graduates have been employed in their field of study. A community was created with alumni, and more than 50 info sessions were held. Div Academy also continues to host events in the IT and innovation sector, providing free venue support.