Son illərdə bir neçə proqramda ekspert, mentor, təlimçi, natiq və münsif üzvü kimi iştirak etmişəm. EduHack 2025-də “Təhsilin Gələcəyində İnnovasiya” proqramında mentor kimi çalışmışam. 2025-ci ildə KOICA və İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi (IRIA) tərəfindən təşkil edilən KOICA “Azərbaycanla K-İnnovasiya Tərəfdaşlıq Proqramı”nda təlimçi və iştirakçı kimi çalışmışam. 2024-cü ildə Viveka və PASHA Holding tərəfindən təşkil edilən “Viveka Mentorluq Proqramı”nda mentorluq etmişəm, 2024-cü ildə SAGE və IRIA tərəfindən təşkil edilən “Təlimçi Təlim Edin” Proqramında təlim keçmişəm. 2024-cü ildə IDDA və Odlar Yurdu Universiteti tərəfindən təşkil edilən ConstructionTech İnkubasiyası – Tələbə Startap Səyahəti (SSJ) üçün həm mentor, həm də münsif üzvü olmuşam. 2023-cü ildə IDDA və StartUp Azərbaycan ilə birlikdə Universitetlər üçün Startap Ekosistem Bootcampında məruzəçi və ekspert, 2023-cü ildə OYU Startap və İnnovasiya Mərkəzi tərəfindən təşkil edilən Odlar Yurdu Universitetində İKT və İnnovasiya Konfransında məruzəçi kimi çalışmışam. 2023-cü ildə EdTech Azerbaijan tərəfindən Qadınlar üçün Rəqəmsal Bacarıqlar Proqramının təlimçisi olmuşam. Universitet İnnovasiyası üçün Startap Mentorluq Seriyasında mentorluq etmişəm. 2022-2023-cü illərdə Odlar Yurdu Universiteti və Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən təşkil edilən mərkəzlər. Bundan əlavə, 2022-ci ildə Texnologiyada Qadınlar Azərbaycan İcması tərəfindən təşkil edilən Texnologiyada Qadınlar Azərbaycan Görüşündə panel natiqi oldum.
Mən Odlar Yurdu Universitetində ekosistem quruculuğuna yönəlmiş proqramların birgə təşkilatçısı olmuşam.
İl ərzində aşağıdakı startapları dəstəklədim: Schoolplus.az və Odlar Yurdu Universitetindən 5 startap.

I participated as an expert, mentor, trainer, speaker, and jury member in several programs over the past years. I served as a mentor for EduHack 2025 in the “Innovation in the Future of Learning” program. I worked as a trainer and participant in the KOICA “K-Innovation Partnership Program with Azerbaijan” organized by KOICA and the Innovation and Digital Development Agency (IRIA) in 2025. I mentored in the “Viveka Mentorship Program” by Viveka and PASHA Holding in 2024, and delivered training in the Train the Trainer Program organized by SAGE and IRIA in 2024. I was both mentor and jury member for the ConstructionTech Incubation – Student Startup Journey (SSJ) organized by IDDA and Odlar Yurdu University in 2024. I served as a speaker and expert at the Startup Ecosystem Bootcamp for Universities with IDDA & StartUp Azerbaijan in 2023, and as a speaker at the ICT & Innovation Conference at Odlar Yurdu University organized by the OYU Startup & Innovation Center in 2023. I was a trainer for the Digital Skills for Women Program by EdTech Azerbaijan in 2023. I mentored in the Startup Mentorship Series for University Innovation Hubs, organized by Odlar Yurdu University & Ministry of Science and Education during 2022–2023. Additionally, I was a panel speaker at the Women in Tech Azerbaijan Meetup organized by the Women in Tech Azerbaijan Community in 2022.
I co-organized programs focused on ecosystem building at Odlar Yurdu University.
During the year, I supported the following startups: Schoolplus.az and 5 startups from Odlar Yurdu University.