Son bir il ərzində müxtəlif innovasiya və sahibkarlıq proqramlarında mentor, təlimçi, natiq və qiymətləndirici kimi fəal şəkildə iştirak etmişəm. IDDA ilə birlikdə Innostart-da mentor kimi çalışmışam, erkən mərhələdə olan startaplara rəhbərlik və dəstək vermişəm. Həmçinin, hər ikisi Azərbaycan Mədəniyyət Nazirliyi ilə əməkdaşlıq çərçivəsində təşkil edilən Cultech İnkubasiya Proqramı və GameTech İnkubasiya Proqramı üçün mentor kimi çıxış etmişəm və iştirakçılara layihələrini inkişaf etdirməyə və biznes strategiyalarını təkmilləşdirməyə kömək etmişəm. Bundan əlavə, DOST Agentliyi ilə birlikdə Versinaj İnkubasiya Proqramında və Bank Republic və Bakı Ali Neft Məktəbi tərəfindən təşkil edilən FinTech Hackathon-da iştirakçılara mentorluq etmişəm. Mentorluqdan əlavə, ADA Universitetində qonaq mühazirəçi və Azərbaycan Tibb Universitetinin İnnovasiya Mərkəzində təlimçi kimi də iştirak etmişəm. Həmçinin, UNEC İnkubator+ proqramı üçün startapların qiymətləndirilməsində iştirak etmişəm, inkişaf etməkdə olan şirkətlərin böyüməsini dəstəkləmək üçün ekspert rəyləri və qiymətləndirmələr vermişəm.
Son bir il ərzində innovasiya, texnologiya və sahibkarlığa yönəlmiş bir neçə proqramın birgə təşkilatçısı olmuşam. Bunlara InnoStart 2024-2025, SUP VC tərəfindən WaterTech, Bolt Sürətləndirmə Proqramı, CulTech İnkubasiya Proqramı, GameTech İnkubasiya Proqramı və VentureWell tərəfindən GIST daxildir ki, bu da iştirakçılara bacarıqlarını, layihələrini və startap layihələrini inkişaf etdirməkdə dəstək verir.

Over the past year, I have actively contributed as a mentor, trainer, speaker, and evaluator across a range of innovation and entrepreneurship programs. I served as a mentor at Innostart with IDDA, providing guidance and support to early-stage startups. I also acted as a mentor for the Cultech Incubation Program and the GameTech Incubation Program, both organized in collaboration with the Ministry of Culture in Azerbaijan, helping participants develop their projects and refine their business strategies. Additionally, I mentored participants at the Versinaj Incubation Program with DOST Agency and at the FinTech Hackathon organized by Bank Republic and Baku Higher Oil School. Beyond mentorship, I contributed as a guest lecturer at ADA University and as a trainer at the Azerbaijan Medical University Innovation Center. I also participated in the evaluation of startups for the UNEC Incubator+ program, providing expert feedback and assessments to support the growth of emerging companies.
Over the past year, I have co-organized several programs focused on innovation, technology, and entrepreneurship. These include InnoStart 2024-2025, WaterTech by SUP VC, the Bolt Acceleration Program, the CulTech Incubation Program, the GameTech Incubation Program, and GIST by VentureWell, supporting participants in developing their skills, projects, and startup ventures.