Ekspert, mentor və ya jüri üzvü kimi iştirak etdiyi proqramın və ya tədbirin adı - 2025-ci il 5 aprel tarixində Beynəlxalq Flutteristas Konfransında ekspert kimi çıxış etmişəm. 2022-ci il 24-25 dekabr tarixlərində RoboGames: Smart City, Bakı, Azərbaycan tədbirində juri-ekspert kimi fəaliyyət göstərmişəm. 2019-cu il 7-9 oktyabr tarixlərində Vyana, Avstriyada Birləşmiş Millətlər Təşkilatının təşkil etdiyi #E4J (Ədalət üçün Təhsil) Gənclik Müsabiqəsi High-Level Konfransında mentor və layihə meneceri kimi iştirak etmişəm və “The Art of Freedom” rəsm nümunəsi ilə 2000 müraciətçi arasından 1-ci yerə layiq görülmüşəm.
“Cari il ərzində təşkil etdiyiniz texnoloji və innovativ layihələrin siyahısı - 2025-ci il 5 aprel tarixində Beynəlxalq Flutteristas Konfransında təşkilatçı və spiker kimi çıxış etmişəm. Flutteristas konfransı Flutter freymevörkü sahəsində qadınların iştirakı üçün fürsətlər yaradan kodlaşdırma tədbiridir. 2025-ci il 19-20 may tarixlərində Dünya Bankı Qrupu Gənclər Sammitində nümayəndə heyəti və iştirakçı kimi iştirak etmişəm. 2025-ci il 26 avqust - 29 oktyabr tarixlərində Insead AI Venture Lab Founder Sprint Programında startapçı olaraq Altogether layihəsi ilə iştirak etmişəm. 2025-ci il 2 sentyabr - 3 oktyabr tarixlərində Beynəlxalq She's Next Empowered by Visa and Reinvantage Hackathonunda 1765 iştirakçı arasından qalib olmuşam, Altogether layihəsi ilə 1-ci yerə layiq görülmüşəm və 10.000 ABŞ dolları qrant mükafatçısı olmuşam. 2024-cü il fevral-mart aylarında Remarkable Tech Avstraliya Pre-Akselerasiya Proqramında iştirak hüququ qazanmışam və Altogether startapı ilə Customer Showcase tədbirində iştirak etmişəm (27 mart 2024-cü il). 2023-cü il 12 iyun - 26 sentyabr tarixlərində Qlobal BeChangemaker2023 Sosial Sahibkarlıq proqram və yarışında, WorldSkills International və HP şirkətinin təşkil etdiyi tədbirdə, Altogether sosio-texnoloji startup layihəsi ilə 572 müraciətçi arasından qalib olmuşam, 1-ci yerə layiq görülmüşəm və 3000 Avro pul mükafatı və mentorluq qazanmışam. 2020-ci il sentyabr-dekabr aylarında Legal Innovation Zone Sprint Studio Proqramında Hüquq və texnologiya ideyalarına dəstək proqramında iştirak etmişəm. 2019-cu il 1-12 iyul tarixlərində Mərkəzi Avropa Universitetinin Global Sahibkarlıq və Startup Kampında BlackRock Qadın Sahibkarlar Təqaüd Qalibi olmuşam, Budapeşt, Macarıstan. 2017-ci il 25-29 sentyabr tarixlərində Beynəlxalq Kosmonavtika Kongresində spiker olaraq “Kosmos Məhkəməsi” layihəsi ilə iştirak etmişəm, tədbir Adelayda, Avstraliyada keçirilmiş və Azərbaycan Respublikası Gənclər Fondu konfrans qrantı qalibi olmuşam. 2017-ci il 5-6 may tarixlərində Fifth Manfred Lachs International Conference on Global Space Governance and the UN 2030 Agenda tədbirində McGill Universiteti, Montreal, Kanada, spiker kimi çıxış etmişəm. 2023-ci il 24 oktyabr tarixində Google Cloud London Chat GDG vebinarında spiker kimi iştirak etmişəm.

Тhe name of the program or event in which she took part as an expert, mentor or jury member - On April 5, 2025, I participated as an expert at the International Flutteristas Conference. On December 24-25, 2022, I served as a jury expert at RoboGames: Smart City in Baku, Azerbaijan. From October 7-9, 2019, I participated as a mentor and project manager in the UN #E4J (Education for Justice) Youth Competition High-Level Conference in Vienna, Austria, and my artwork “The Art of Freedom” was awarded 1st place among 2,000 applicants.
List of technological and innovative projects that you have organized current year - During the current year, I acted as an organizer and speaker at the International Flutteristas Conference on April 5, 2025. The Flutteristas Conference is a coding event that creates opportunities for women in the Flutter framework field. On May 19-20, 2025, I participated as a delegate and attendee at the World Bank Group Youth Summit. From August 26 to October 29, 2025, I participated as a startup founder in the INSEAD AI Venture Lab Founder Sprint Program with the Altogether project. From September 2 to October 3, 2025, I won 1st place among 1,765 participants at the International She’s Next Empowered by Visa and Reinvantage Hackathon with the Altogether project and received a $10,000 grant. In February-March 2024, I earned the right to participate in the Remarkable Tech Australia Pre-Acceleration Program and took part in the Customer Showcase event with the Altogether startup on March 27, 2024. From June 12 to September 26, 2023, I participated in the Global BeChangemaker2023 Social Entrepreneurship program and competition, organized by WorldSkills International and HP, with the Altogether socio-technological startup project, and won 1st place among 572 applicants, receiving €3,000 and mentorship. From September to December 2020, I participated in the Legal Innovation Zone Sprint Studio Program supporting legal and technology ideas. From July 1-12, 2019, I was awarded the BlackRock Women Entrepreneurs Scholarship at the Central European University Global Entrepreneurship and Startup Camp in Budapest, Hungary. From September 25-29, 2017, I participated as a speaker at the International Astronautical Congress with the “Space Court” project. The event took place in Adelaide, Australia, and I was awarded a conference grant from the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan. On May 5-6, 2017, I spoke at the Fifth Manfred Lachs International Conference on Global Space Governance and the UN 2030 Agenda at McGill University, Montreal, Canada. On October 24, 2023, I participated as a speaker at the Google Cloud London Chat GDG webinar.