Qısa məlumat – New Zeon IT-HUB sahibkarlar, mütəxəssislər və startap komandaları üçün Bakıda işləmək və biznes fəaliyyətlərini aparmaq üçün məkandır. İcmanın vizyonu: Bizim bu layihəyə başlamağımıza səbəb olan əsas amil, eyni düşüncəyə sahib insanlarla əlaqə qurmaq arzusu oldu. Məqsədimiz: mədəni və fəlsəfi dəyərlərimizi bölüşən insanları bir araya gətirmək və müxtəlif təşkilatların, qrupların, fərdlərin və konseptlərin inkişafını və qorunmasını təşviq etməkdir. "Biznesdə uğur vacibdir" inamı ilə idarə olunan layihəmiz, bütün sahələrdə uğur və balanslaşdırılmış inkişaf üçün ideal şərait yaratmağa çalışır. Biz qapalı icma deyilik! İnanırıq ki, açıqlıq və əlçatanlıq uğur üçün əsas şərtlərdir və bizə qoşulan hər kəsə eyni dərəcədə rahatlıq təmin etməyə çalışırıq. Layihənin məqsədi, Olimpiya Kəndində innovativ bir kampus yaratmaq və rəqəmsal və IT sahələrində şəbəkələşmə, startapların təşkili, komanda və mütəxəssislərin seçilməsi üçün bir platforma olmaqdır. New Zeon icma üzvlərinə miqrasiya sənədləri ilə köməklik, fərdi sahibkarların və şirkətlərin qeydiyyatı, 24/7 mühafizə olunan yaşayış kompleksində məskunlaşma, rahat coworking sahəsi, idman meydançaları və uşaqlar üçün oyun meydançaları kimi xidmətlər təklif edir. İcma üzvləri üçün Telegram messencerində New Zeon İcma Botu da mövcuddur. New Zeon icma üzvlərinə yeni məkana uyğunlaşmaqda kömək edir. Asudə vaxtı harada keçirə biləcəyiniz barədə məsləhətlər veririk və üzvlərə maraqlı asudə vaxt tədbirləri, məsələn, film seansları, oyunlar, səyahətlər və aktiv istirahət təklif edirik. Bizim icmamız hər bir istiqamətdə inkişafa sadiqdir və bir komanda kimi bir-birimizə dəstək olmaq üçün buradayıq.
Linkedin – https://www.linkedin.com/company/new-zeon/
İcmanın rəhbəri (Ad, Soyad) – Ilia Flaks
1 yanvar 2024-cü il tarixinə üzvlərin sayı – 2100
İcma üzvlərinin cari sayı – 2700
İcma tədbirlərinin sayı (ən azı 5 tədbirin adını qeyd edin) –
5-6/10 Baku Space Apps Challenge (Hakaton) tədbiri Azərbaycan Gənclər Təşkilatı "Uşaqlarımızı Öyrədək" tərəfindən NEW ZEON və ERP SYSTEM ilə tərəfdaşlıq çərçivəsində təşkil olunmuşdur. Tədbirdə müxtəlif ölkələrdən olan iştirakçılar kosmosda innovativ vəziyyətlərin yaradılması üçün rəqabət apardılar. Komandalarda işləyən iştirakçılar öz proqramlaşdırma, dizayn, elm və texnologiya bacarıqlarından istifadə edərək kosmos sənayesinin inkişafına kömək edə biləcək məhsullar yaratdılar.
19/09 Mindfulness görüşü "Layihə meneceri kimi həyatınızı idarə edin" mövzusunda — Layihə idarəetməsinin əsasları; — İş alətləri; — Layihə meneceri peşəsi müzakirəsi; Mastermind nə verir: 1. Dəstək 2. Başqa bir perspektiv 3. Resurslar 4. Şəbəkələşmə 5. Təqdimat
18/09 Sahibkarlar, IT mütəxəssisləri və maraqlı tərəflərin İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin nümayəndəsi ilə görüşü! Fərid Hüseynov agentliyin işi haqqında danışdı, texnoparkın rezidenti olmaq və hansı üstünlüklərdən istifadə etmək barədə ətraflı məlumat verdi. İştirakçılar suallarını verərək bizneslərini inkişaf etdirmək imkanları haqqında daha çox məlumat əldə etdilər.
10/09 IT Meet Up: SvelteKit – Web App Framework Svelte haqqında söhbət; komponentlərin yaradılması və onları mürəkkəb tətbiqlərə necə birləşdirmək olar Rejimlər: SPA, SSR, SSG Routing Magic Types Forms State Hydration Cookies Progressive Enhancement
31/08 Aleksandr Klimenkonun "3D çap texnologiyaları" mövzusunda mühazirəsi Texnologiyanın imkanları, perspektivləri və məhdudiyyətləri haqqında söhbət; Onun tətbiqi nəticələrinə toxunaq. Aleksandr Klimenko iqtisadiyyat üzrə fəlsəfə doktorudur, IT sahəsində 20 ildən çoxdur ki, çalışır, kripto-fintex startapında DevOps kimi işləyir, 3D çapın həvəskarıdır və 5 illik təcrübəyə malikdir.
27/08 IT Meet Up: ElysiaJS - E2E Type-Safe Backend Framework Rafail Məmmədov – Tip nəzəriyyəsi həvəskarı, STI Matrix-də DEV Görüşdə iştirakçılar framework, backend, tiplər, dx, sintetiklər mövzularına toxundular və stack-lərinə yeni alət əlavə etdilər - məsuliyyət sahələri - bun - typebox - framework api - ekosistem - müştəri nəsli - testlər - yerləşdirmə
28/07 Uşaqlar üçün VR/AR tətbiqlərinin proqramlaşdırılması üzrə açıq dərs EV Toolbox müəllimləri tərəfindən uşaqlar üçün açıq dərs keçirildi. İştirakçılara VR/AR-nın məktəb proqramına necə daxil olduğu və inkişaf etmiş proqramlaşdırma alətlərindən necə istifadə etməli olduqları izah edildi.
03/07 2022-ci ildən sonra Rusiyadan yeni miqrasiya dalğasının sosioloji portreti. Sosioloq Aleksey Gusev ilə görüş, burada o, 2022-ci ildən sonra Cənubi Qafqaz və Mərkəzi Asiya ölkələrində məskunlaşan "relokantlar"ın peşəkar və karyera trayektoriyalarını təhlil edib. Aleksey Gusev Azərbaycan Rəqəmsal İnkişaf Nazirliyinin Rəqəmsal Akademiya proqramının direktoru və 2022-ci ilə qədər Skolkovo Moskva İdarəetmə Məktəbi proqramlarının akademik direktoru olub. Hazırda Avropa biznes məktəbləri və Berlin Carnegie Rusiya və Avrasiya Araşdırmaları Mərkəzi ilə əməkdaşlıq edir, Carnegie Politika üçün məqalələr müəllifidir.
24/02 New Zeon-da Data səhər yeməyi Bu tədbirdə biz Azərbaycan data bazarını - onun imkanlarını və ehtiyaclarını müzakirə etdik, dadlı səhər yeməyi yeyərək gələcək əməkdaşlıq və ünsiyyət üçün bir-birimizi tanıdıq. Spikerlər arasında belə şirkətlərin nümayəndələri (menecerlər və data mütəxəssisləri) var idi: QSS Analytics, Azerizone, PASHA Holding, Umico, Kiwi Bank Data-dan istifadə edərək öz startup-larımızın inkişafı, BI və NLP həlləri kimi mövzular müzakirə olundu. Həmçinin New Zeon-un təsisçisi İlya Flaks icmanın inkişafı, mövcud layihələr və biznes akselerator haqqında danışdı.
İcma tərəfindən təmin edilən üstünlüklər və güzəştlər - İcmanın təklif etdiyi üstünlüklər: - Ölkəyə istedadların cəlb edilməsi - Ölkənin xarici vətəndaşlar arasında tanıdılması - İqtisadiyyata vəsait cəlb edilməsi - Xarici şirkətlərin köçürülməsi - Unikal IT tədbirlərinin keçirilməsi - MDB ölkələri ilə mədəni körpünün gücləndirilməsi - Milli və xarici vətəndaşlar arasında inteqrasiya - Hər hansı mürəkkəblikdə rəqəmsal layihələrin həyata keçirilməsinə köməklik göstəririk: mobil tətbiqlərdən və vebsaytlardan tutmuş biznes üçün marketinq strategiyalarının hazırlanmasına qədər. - İcma üzvləri üçün Telegram messencerində New Zeon İcma Botu mövcuddur, bu bot icma daxilində ünsiyyəti çox asanlaşdırır. Bot mühafizəyə şəhərdən gələn müştərilər və qonaqlar haqqında avtomatik məlumat vermək, müraciətləri və şikayətləri göndərmək və lazım olan məlumatları avtomatik rejimdə tez bir zamanda əldə etmək, həmçinin müəyyən xidmətlərə yazılmaq imkanı təqdim edir. Bot hər bir ünsiyyət barədə geri bildirim almağa və statistik məlumat toplamağa kömək edir. - Botun inteqrasiya olunmuş daxili loyallıq sistemi və qamifikasiyası var - Bot vasitəsilə istifadəçilər yaşayış və rezervasiya vəziyyətini görə bilərlər (məsələn, tennis kortu, futbol meydançası, voleybol meydançası, manqal sahəsi, fitness otağı, işgüzar görüş otağı və s.), həmçinin istifadəçilərə rezervasiya haqqında xatırlatmalar göndərir. - Bot yeni sakinlər üçün məlumat verir: idmançılar kəndinin xəritəsi, şəhər və ölkə haqqında məlumat, yaxınlıqdakı mağazalar, New Zeon və İdmançılar kəndinin imkanları. - Miqrasiya sənədlərini hazırlayın

Description – The IT-HUB of entrepreneurs, specialists and startup teams in Baku, Azerbaijan New Zeon is a place to work and do business. Community vision The desire to connect with like-minded individuals is what motivated us to launch this project. We aim to bring together people who share our cultural and philosophical values and to foster the growth and preservation of various organizations, groups, individuals, and concepts. Guided by the belief that "business success is vital," we strive to create the ideal conditions for success and balanced development in all areas. We are not a closed community! We believe that openness and accessibility are key to success, and we strive to provide the same level of comfort that we have enjoyed to everyone who joins us. The goal of the project is to create an innovative campus in the Olympic Village, to be a platform for networking, organizing startups, selecting teams and specialists in the fields of Digital and IT. New Zeon offers its community members such services as assistance with immigration documents, registration of individual entrepreneurs and companies, accommodation in a residential complex with 24/7 security, comfortable coworking area, sports grounds and play grounds for children. There is also New Zeon Community Bot in Telegram messenger provided for the community members. New Zeon helps its community members to get used to a new place. We will advise on where to spend time and will provide members with exciting leisure activities such as viewing movies, playing games together, going on trips, and participating in active recreation. Our community is committed to growth in all aspects, and we are here to support each other as a team.
LinkedIn - https://www.linkedin.com/company/new-zeon/
Leader of the community (Name, Surname) – Ilia Flaks
Number of members as of January 1, 2024 – 2100
The current number of community members – 2700
Number of community events (Please list at least 5 event names) – 5-6/10 The Space Apps Challenge Baku (Hackathon) event was organized by the Azerbaijani youth organization "Usaglarimizi Oyradak" in partnership with NEW ZEON and ERP SYSTEM. During the event, participants from different countries competed to create innovative situations in space. Working in teams, participants created products that could help develop the space industry, using their skills in programming, design, science and technology. 19/09 Mindfullness meeting on the topic "Manage your life as a project manager" — Fundamentals of project management; — Working tools; — Discussion of the project manager profession; What does a mastermind give: 1. Support 2. Another perspective 3. Resources 4. Networking 5. Promotion 18/09 Meeting of entrepreneurs, IT specialists and all interested parties with a representative of the Innovation and Digital Development Agency! Farid Huseynov spoke about the work of the agency, explained in detail how to become a resident of the technopark and what benefits it provides. Participants had the opportunity to ask all their questions and learn more about the opportunities for developing their business. 10/09 IT Meet Up: SvelteKit - Web App Framework A conversation about Svelte; building components and how to connect them into a complex application Modes: SPA, SSR, SSG Routing Magic Types Forms State Hydration Cookies Progressive Enhancement 31/08 A lecture by Alexander Klimenko on the topic "3D printing technologies" A conversation about the possibilities, prospects and limitations of the technology; Let's touch on the results of its application. Alexander Klimenko is a PhD in economics, has been in IT for over 20 years, works as a DevOps in a crypto-fintech startup, a fan of 3D printing with 5 years of experience. 27/08 IT Meet Up: ElysiaJS - E2E Type-Safe Backend Framework Rafail Mamedov – Type Theory Enthusiast, DEV at STI Matrix At the meeting, the participants touched upon the topics of the framework, backends, types, dx, synthetics and received a new tool in their stack - areas of responsibility - bun - typebox - framework api - ecosystem - client generation - testing - deployment 28/07 OPEN LESSON ON PROGRAMMING VR/AR APPLICATIONS FOR CHILDREN An open lesson for children was held by EV Toolbox teachers. Participants were told how VR/AR helps to immerse themselves in the school curriculum, how to use advanced programming tools. 03/07 Sociological portrait of the new wave of emigration from Russia after 2022. Meeting with sociologist Alexey Gusev, at which he shared his analysis of the features of the new wave of emigration from Russia after 2022. Alexey Gusev is conducting a study of the professional and career trajectories of "relocants" who ended up in the countries of the South Caucasus and Central Asia. We are planning to make a series of two meetings. Alexey Gusev is a sociologist, director of the Digital Academy program under the Ministry of Digital Development of Azerbaijan, and until 2022 - academic director of the Skolkovo Moscow School of Management programs. Currently collaborates with European business schools and the Berlin Carnegie Center for Russian and Eurasian Studies, author of articles for Carnegie Politika. 24/02 Data breakfast at New Zeon At this event, we discussed the Azerbaijan data market - its capabilities and needs, had a delicious breakfast and got to know each other for further cooperation and communication. Among the speakers were: Representatives (managers and data specialists) of companies such as QSS Analytics, Azerizone, PASHA Holding, Umico, Kiwi Bank Such topics as developing our own data-driven startups, BI and NLP solutions were discussed Also, the founder of New Zeon Ilya Flaks spoke about the development of the community, current projects and the business accelerator.
Benefits and perks provided by the community – Benefits provided by the community - Attraction of the talents to the country - Popularization of the country among foreign citizens - Attraction of funds to the economy. - Relocation of the foreign companies. - Holding unique IT events - Strengthening the cultural bridge with the CIS countries - Integration among national and foreign citizens. - We help implement digital projects of any complexity: from mobile applications and websites to developing marketing strategies for businesses. - New Zeon Community Bot in Telegram messenger provided for the community members which makes communication within community much easier. The bot provides the ability to automatically inform security about clients and guests from the city, helps to send requests and complaints and promptly receive the necessary information in automatic mode, as well as sign up for certain services. The bot helps employees get feedback on each communication and collect statistics. - The Bot has integrated internal loyalty system and gamification - With the help of the Bot, you can view occupancy and booking (for example, Tennis court, Football field, Volleyball court, Barbecue area, Fitness room, Workshops, meeting room, etc.), and also sends reminders to users about bookings. - The bot also provides information for new residents: map of the athletes village, information about the city and country, nearest stores, New Zeon and Athletes village capabilities. - Prepare immigration documents. Register the companies in line with all applicable Azerbaijani legislation. Help in obtaining a residency permit. - Settle in at discounted costs in 120-300 m2 apartments that are comfortably equipped and close to the stadium, the metro, and other amenities. Also, the residential complex offers round-the-clock security, emergency help, and assistance with domestic issues. - Provide a coworking area with quick internet, workstations, and other necessities. - New Zeon coworking space. Enjoy working in a relaxed atmosphere at New Zeon coworking, which provides fast internet, coffee, tea, sweets, comfortable chairs and tables for work, and office equipment.