FemTech Azərbaycanın startap ekosisteminin və sahibkarlıq məkanının inkişafının dəstəklənməsi və gücləndirilməsinə həsr olunmuş təşkilatdır. Biz qadınları innovativ ideyalar və texnologiya dünyasında lider kimi inkişaf etdirməyə təşviq edir və onlara mentorluq və rol modelləri təqdim edirik. FemTech startap sahibkarlığı və innovasiya sahələrində fəal olan qadınları nümayiş etdirir, onları başqalarına ilham vermək üçün nümunə kimi təqdim edir. Bizim əsas missiyamız qadınlar arasında sahibkarlıq və innovasiyaları təşviq etmək, onların karyera inkişafını dəstəkləmək və Azərbaycanın startap ekosistemini zənginləşdirməkdir. Əsas fəaliyyətlərimizə innovativ layihələrin, proqramların və tədbirlərin təşkili daxildir. Bu təşəbbüslər vasitəsilə biz qadınları texnologiya və innovasiyada uğur qazanmağa təşviq etməyi hədəfləyirik. Bu, onlara müstəqil startaplar yaratmağa, yeni məhsul və xidmətlər inkişaf etdirməyi öyrənməyə və karyeralarında mühüm addımlar atmağa kömək edir. FemTech olaraq biz azərbaycanlı qadın sahibkarlara öz arzularını reallaşdırmaq və potensiallarına çatmaqda kömək etmək üçün buradayıq. Biz inanırıq ki, qadınların innovasiyalarda liderlik rolunu öhdəsinə götürmək qabiliyyəti var. Əlavə məlumat almaq və bizimlə əlaqə saxlamaq istəyirsinizsə, bu linkə daxil olun https://drive.google.com/file/d/1BhmE0t5FRhx1BbINGhKs7V5rQMftunm7/view?usp=sharing
1 yanvar 2023-cü il tarixinə üzvlərin sayı:
4500+
İcma üzvlərinin cari sayı
5000+
İcma tədbirlərinin sayı (Lütfən, ən azı 5 tədbirin adını qeyd edin):
Ümumilikdə 40-dan çox tədbir, təlim və layihə həyata keçirilib. Onlardan 5-ni aşağıda qeyd edəcəyəm: 1) Regionlarda yaşayan qadın sahibkarlar üçün 21 günlük təlim proqramı (3 rayonda keçirilib və 14 şəhərdən iştirakçılar iştirak edib). 2) “Startapdan Sahibkarlığa” tədbiri (AIESEC ilə birgə təşkil olunub). 3) “1-ci Korporativ Sosial Satınalmalar Yarmarkası” sahibkarlıq. 4) Yeni başlayanlar üçün "Özünü Təkmilləşdirmə I, II" uzunmüddətli proqramları. 5) “Gender Bərabərliyi Hakatonu” (və digər hakatonlar daxildir).
İcma tərəfindən təmin edilən üstünlüklər və üstünlüklər:
Yeni fərdlərin ekosistemə daxil edilməsi. Yeni startapların yaradılmasına dəstək. Regionlarda və Bakıda yaşayan kiçik sahibkarlara dəstək olmaq. Gender bərabərliyinin təşviqi. Rol modellərinin nümayişi. İştirakçılar üçün pulsuzdur. İT sahəsində yeni istedadların inkişafının dəstəklənməsi və s.

FemTech is an organization dedicated to empowering and supporting the growth of Azerbaijan's startup ecosystem and entrepreneurship. We encourage women to thrive as leaders in the world of innovative ideas and technology, providing them with mentorship and role models. FemTech showcases women who are active in the fields of startup entrepreneurship and innovation and presents them as examples to inspire others. Our primary mission is to promote entrepreneurship and innovation among women, supporting their career development and enriching Azerbaijan's startup ecosystem. Our main areas of activity include organizing innovative projects, programs, and events. Through these initiatives, we aim to empower women to excel in technology and innovation. This allows them to create independent startups, learn how to develop new products and services, and take significant steps forward in their careers. As FemTech, we are here to help Azerbaijani women entrepreneurs realize their dreams and reach their full potential. We believe that women have the capability to excel and take on leadership roles in the field of innovation. If you would like to obtain more information and get in touch with us, please follow this link: https://drive.google.com/file/d/1BhmE0t5FRhx1BbINGhKs7V5rQMftunm7/view?usp=sharing
Number of members as of January 1, 2023:
4500+
The current number of community members:
5000+
Number of community events (Please list at least 5 event names):
In general, more than 40 events, trainings, and projects have taken place. I will mention 5 of them: 1) 21-day training session for women entrepreneurs living in the regions (it took place in 3 regions, and participants from 14 cities attended); 2) "From startup to entrepreneurship" event for community with AIESEC 3)"1st Corporate Social Procurement Exhibition" entrepreneurship. 4) "Her Improvement I, II" long term programs for startups. 5) "Gender Eguality Hackathon" (also other hackathons)
Benefits and perks provided by the community:
Inclusion of new individuals into the ecosystem. Supporting the creation of new startups. Supporting small entrepreneurs living in regions and in Baku. Supporting gender equality. Showcasing role models. Free of charge for participants. Supporting the development of new talent in the IT field, etc.