Bir neçə proqram və tədbirdə mentor və münsif üzvü kimi iştirak etmişəm. 2024-cü il Respublika Robot Olimpiadasında Robomission Elementary kateqoriyasında mentor olmuşam. 2023-cü il Beynəlxalq STEAM Azərbaycan Festivalında "FIRST LEGO LEAGUE Explore" kateqoriyasında münsif üzvü kimi çalışmışam. Həmçinin 2023-cü il "FIRST LEGO LEAGUE Explore Azerbaijan" çempionatında və 2022-ci il Texnofest Azərbaycan çempionatında komandalara mentorluq etmişəm.
2025-ci ilin 28–29 iyun tarixlərində Bakı İdman Sarayında yeniyetmə və gənclər arasında Dünya Robot Çempionatının (WRC) Azərbaycan üzrə final mərhələsini təşkil etmişəm. Müsabiqə Azərbaycan Robototexnika Mühəndisliyi Akademiyası (AREA) tərəfindən Gənclər və İdman Nazirliyi, Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi və İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin (IDDA) dəstəyi ilə keçirilmişdir. WRC beynəlxalq çempionatı dünya üzrə 50-dən çox ölkədən 2 500-dən artıq komandayı bir araya gətirir. Azərbaycan finalına seçilən 760 müraciətdən 120 komanda (360 gənc) – 20 region, 14 universitet və 100-dən çox məktəbdən – mübarizə aparmışdır. Qalib komandalar Azərbaycanı Hindistanın Yeni Delhi şəhərində təmsil etmişdirlər.

I participated as a mentor and jury member in several programs and events. I was a mentor at Respublika Robot Olimpiadası 2024 in the Robomission Elementary category. I served as a jury member at the Beynəlxalq STEAM Azərbaycan Festivalı 2023 for the FIRST LEGO LEAGUE Explore category. I also mentored teams at the FIRST LEGO LEAGUE Explore Azerbaijan championship 2023 and Technofest Azerbaijan 2022.
I organized the Azerbaijan national final of the World Robot Championship (WRC) for teenagers and youth on June 28–29, 2025 at Baku Sports Palace. The competition was held by the Azerbaijan Robotics Engineering Academy (AREA) with support from the Ministry of Youth and Sports, the Ministry of Digital Development and Transport, and the Innovation and Digital Development Agency (IDDA). The WRC international championship brings together over 2,500 teams from more than 50 countries worldwide. Out of 760 applications, 120 teams (360 youths) from 20 regions, 14 universities, and over 100 schools competed in the Azerbaijan final. The winning teams went on to represent Azerbaijan in New Delhi, India.