Bu il bir neçə beynəlxalq yarış və tədbirdə mentor və münsif üzvü kimi iştirak etdim. STEAM Azərbaycan SAF 2023-də VidX kateqoriyası üzrə münsiflər heyəti üzvü kimi çalışdım. Beynəlxalq Kosmik Olimpiada, AIRO 2025, Birinci Lego League Azərbaycan Çempionatı, STEAM Azərbaycan 2024 və WRC 2025-də mentor oldum.
Bu il müəllim kimi fəaliyyət göstərdiyim müddət ərzində şagirdlərimə milli və beynəlxalq yarışlar üçün mentorluq etdim. Şagirdlərin layihələrinin  yazılmasına rəhbərlik etdim, robotların elektronikasını dəstəklədim və təmir etdim, müvafiq çipləri proqramlaşdırdım. Yarışlar arasında: SAF 2024 “Təmiz Dalğa” layihəsi Dostluq Mükafatı aldı. Altı ay ərzində müxtəlif aylıq yarışları əhatə edən International Cosmic Olympics  Milli Turunun final mərhələsində iştirak etdik. Bu dövrdə Azərbaycan, rus və ingilis bölmələrindən olan şagirdlərim kosmik mövzuda oyunlar proqramlaşdırdılar, podkastlar yaratdılar, ictimai təqdimatlar etdilər, kosmik mövzularda məruzələr hazırladılar, 3D formatında kosmik gəmi dizayn etdilər və nəhayət prototipi quraraq münsiflərə təqdim etdilər. AIRO 2025-də “Robotic Startup” kateqoriyasında 3-cü, “Line Follower” kateqoriyasında isə 2-ci yeri tutduq. First Lego League Azərbaycan Çempionatında komandamız “Yüksəliş” Mükafatını aldı. Bundan əlavə, International Satellite Competition  və VEX Robotics 2025 VEX V 5 robot kateqoriyası üzrə beynəlxalq yarışlarında  əsas mentorlara və komandalara  dəstək göstərmişəm.

This year, I participated as a mentor and jury member in several international competitions and events. I served as a jury member in the VidX category at STEAM Azerbaijan SAF 2023. I also acted as a mentor at the International Cosmic Olympiad, AIRO 2025, the First Lego League Azerbaijan Championship, STEAM Azerbaijan 2024, and WRC 2025.
Throughout the year, as a teacher, I mentored my students for national and international competitions. I guided them in writing their project proposals, supported and repaired the electronics of the robots, and programmed the respective chips. Among the competitions, our project “Clean Wave” at SAF 2024 received the Friendship Award. Over six months, we participated in the final stage of the National Round of the International Cosmic Olympics, which included various monthly competitions. During this period, my students from the Azerbaijani, Russian, and English divisions programmed space-themed games, created podcasts, gave public presentations, prepared reports on space topics, designed spacecraft in 3D format, and finally built and presented the prototype to the judges.
At AIRO 2025, our team won 3rd place in the “Robotic Startup” category and 2nd place in the “Line Follower” category. In the First Lego League Azerbaijan Championship, our team received the “Rising Star” Award. Additionally, I provided support to main mentors and teams participating in international competitions such as the International Satellite Competition and VEX Robotics 2025 in the VEX V5 robot category.