2024 və 2025-ci illərdə bir çox beynəlxalq və milli proqram və tədbirlərdə ekspert, mentor, münsif üzvü, təlimçi və təşkilatçı kimi iştirak etmişəm. Koreya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Agentliyi və İnformasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi (IDDA) tərəfindən dəstəklənən KOICA İnnovasiya Siyasətinin İnkişaf Layihəsində yerli ekspert kimi çalışmışam. Universitet tələbələri üçün layihə rəhbəri və təlimçisi kimi xidmət göstərərək, Aİ-nin Sosial İqtisadiyyat və Davamlı İnkişaf üzrə Perspektivləri üzrə Jean Monnet Layihəsinə rəhbərlik etmişəm. Həmçinin SAGE və IDDA Təlimçi Təlim Proqramında iştirak etmişəm və sertifikatlı innovasiya təlimçisi olmuşam. Türkiyədə keçirilən Teknofest 2024 və Technofest Cyprus 2024-də Sosial İnnovasiya və Turizm Texnologiyaları kateqoriyalarında qalib tələbə komandalarına mentorluq etmişəm və Technofest İstanbul 2025-də 2-ci və 3-cü yerlərin qalibləri və Ən Perspektivli Kommersiyalaşdırma Mükafatı da daxil olmaqla bir çox finalçı komandaya dəstək olmuşam. Huawei ilə birlikdə təşkil edilən TransitHack Hackathon-da həmtəşkilatçı, mentor və münsif üzvü kimi xidmət etmişəm. Kampusda Hult Mükafatı müsabiqəsini təşkil etdim və GIST (Elm və Texnologiya Vasitəsilə Qlobal İnnovasiya) yarışmasında startap təsisçisi və mentoru kimi iştirak etdim. 2024-cü ildə Enactus Milli Müsabiqəsində Miras və BullyGuard layihələrinə mentorluq etdim, onlar ikinci və üçüncü yerləri tutdular və BANM İnnovasiya Mərkəzini 2025-ci ildə Lissabon Web Summit-də təmsil edəcəyəm. 2025-ci ildə Dövlət və İT Avrasiya Forumunda (StrategEast) natiq olaraq BANM-i innovasiyada akademiya-sənaye əməkdaşlığı mövzusunda təmsil etdim. Həmçinin 2024-2025-ci illərdə IDDA İnnovasiya Ekosistem Proqramları tərəfindən təşkil edilən bir çox milli innovasiya müsabiqələrində münsif üzvü və ekosistem töhfəçisi kimi çalışdım. Bundan əlavə, ASSİP-in münsif üzvü, Tikinti Texnologiyaları İnkubasiya proqramı üçün təlimçi və Azərbaycan STEAM Festivalında (SAF 2025) İnnovasiya və Sahibkarlıq kateqoriyasında mentor kimi çalışdım. Hazırda IDDA ilə birgə həyata keçirilməsi planlaşdırılan WebTechLab Startup İnkişaf Proqramını təşkil edirəm.
Bu il bir neçə texnoloji və innovativ layihəni təşkil etdim və birgə təşkilatçı oldum. Mən BANM və Bank Respublika ilə əməkdaşlıq çərçivəsində FinovateBank Hakatonunun təşkilatçısı kimi çalışmışam. Huawei ilə əməkdaşlıq çərçivəsində təşkil edilən TransitHack Hakatonunda həmtəşkil etmiş, həm də mentorluq etmiş və münsiflər heyətinin üzvü olmuşam. Həmçinin kampusda Hult Prize müsabiqəsini və altı həftəlik inkubasiya proqramı olan Lean Startup School-u da təşkil etmişəm. Bu proqramda Teknofest Cyprus və Teknofest İstanbul 2025 yarışlarında Bakı Ali Neft Məktəbini (BANM) təmsil edən dörd finalçı komandaya və beş layihəyə mentorluq etmiş və nəzarət etmişəm. Hazırda İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi (IDDA) ilə birgə həyata keçirilməsi planlaşdırılan WebTechLab Startup İnkişaf Proqramının təşkili üzərində işləyirəm.

In 2024 and 2025, I participated as an expert, mentor, jury member, trainer, and organizer in multiple international and national programs and events. I served as a local expert for the KOICA Innovation Policy Development Project, supported by the Korea International Cooperation Agency and the Information & Digital Development Agency (IDDA). I led the Jean Monnet Project on EU Perspectives on Social Economy and Sustainable Development, serving as project lead and trainer for university students. I also participated in the SAGE & IDDA Train the Trainer Program and became a certified innovation trainer. I mentored winning student teams in Social Innovation and Tourism Tech categories at Teknofest 2024 in Türkiye and Technofest Cyprus 2024, and supported multiple finalist teams, including 2nd and 3rd place winners and the Most Promising Commercialization Award, at Technofest Istanbul 2025. I co-organized, mentored, and served as a jury member at the TransitHack Hackathon, organized with Huawei. I organized the Hult Prize on-campus competition and participated as a startup founder and mentor in GIST (Global Innovation through Science and Technology). I mentored the Miras and BullyGuard projects at the Enactus National Competition 2024, which secured second and third places, and I will represent BANM Innovation Center at Web Summit Lisbon 2025. I was a speaker at the State & IT Eurasian Forum 2025 (StrategEast), representing BANM on academia–industry collaboration in innovation. I also served as a jury member and ecosystem contributor in multiple national innovation competitions organized by IDDA Innovation Ecosystem Programs in 2024–2025. Additionally, I served as a jury member for the ASSİP, a trainer for the ConstructionTech Incubation program, and a mentor at the Azerbaijan STEAM Festival (SAF 2025) in the Innovation and Entrepreneurship category. Currently, I am organizing the WebTechLab Startup Development Program, planned to be implemented jointly with IDDA.
This year, I organized and co-organized several technological and innovative projects. I served as the organizer of the FinovateBank Hackathon in collaboration with BHOS and Bank Respublika. I co-organized, mentored, and served as a jury member at the TransitHack Hackathon, organized in partnership with Huawei. I also organized the Hult Prize on-campus competition and co-organized the Lean Startup School, a six-week incubation program, where I mentored and supervised four finalist teams and five projects representing Baku Higher Oil School (BHOS) in the Teknofest Cyprus and Teknofest Istanbul 2025 competitions. Currently, I am also working on organizing the WebTechLab Startup Development Program, which is planned to be implemented jointly with the Innovation and Digital Development Agency (IDDA).